Případové studie

Úspěšnost našich studentů u mezinárodních jazykových zkoušek byla v letech 2011 a 2012 100%

Lucie Krátká, studentka VŠ

Slečna Krátká je studentkou VŠ, kde jazykovou výuku mají, ale ne v takové intenzitě a kvalitě, jak by si představovala. Lucie si uvědomuje důležitost znalosti jazyků v dnešní době, a proto se rozhodla přihlásit do přípravných kurzů na jazykové zkoušky z němčiny a angličtiny v jazykové škole Presto. Pro Presto se rozhodla proto, že naši studenti mají vysokou úspěšnost při mezinárodních zkouškách.

Cílem Lucie bylo z obou jazyků složit mezinárodně uznávané zkoušky – z angličtiny CAE pro úroveň C1 a z němčiny Goethe Zertifikat pro úroveň B2. Získání těchto certifikátů a odpovídajících znalostí by jí umožnilo pokračovat ve studiu v cizině nebo účastnit se mezinárodní stáže, kterou si vyhlédla.

Lucie postupovala ve studiu podle plánu a tak jí bylo lektory doporučeno, aby se nechala na zkoušku CAE přihlásit již v 2. pololetí roku 2012 a na zkoušku z němčiny v 1. pololetí roku 2013.

Lucie má již CAE certifikát v kapse a pečlivě se připravuje na složení druhé zkoušky, která ji teprve čeká.

Jarmila Wolfová, zaměstnankyně banky

Paní Woflová se rozhodla učit španělštinu pro radost. Anglicky umí na středně pokročilé úrovni, což ji pro práci stačí. Španělštinu si paní Wolfová zamilovala v průběhu dovolené, kterou s rodinou strávila ve španělském Costa Brava. Od té doby jezdí do Španělska pravidelně každý rok.

Přáním paní Wolfové bylo naučit se španělsky tak, aby se mohla alespoň základně domluvit s místními lidmi v restauracích, obchodech a při cestování za památkami a zajímavostmi.

Paní Wolfová se nejdříve přihlásila do letního intenzivního kurzu v jazykové škole Presto – španělština na dovolenou. V tomto 14denním kurzu se naučila základy jazyka a slovíčka a fráze, které ji byly velmi užiteční při dovolené.

Kurz se jí tak líbil, že se v září rozhodla studovat španělštinu pravidelně v rámci našich kurzů pro veřejnost. V současné době s námi paní Wolfová pokračuje ve studiu španělštiny již druhým rokem a domluví se mnohem lépe, než si na začátku vysnila.

Radim Hrubiš, zaměstnanec obchodní společnosti

Pan Hrubiš si potřeboval zlepšit znalost angličtiny kvůli své nové práci na pozici obchodního zástupce. Pan Hrubiš se anglicky domluví, ale jeho úroveň komunikace není tak vysoká, aby mohl plynně jednat se zahraničními klienty, kteří jsou významnými zákazníky firmy.

Tlak na obchodní výsledky v jeho společnosti je velmi vysoký a proto se p. Hrubiš hned na začátku rozhodnul přihlásit do kurzu angličtiny. Jazykovou školu Presto si vybral z důvodu skvělé dostupnosti – jeho firma sídlí jen pár bloků od metra Můstek.

Pan Hrubiš se chtěl nejdříve zaměřit na konverzaci, aby mohl lépe mluvit a aby více rozuměl. Po jednom semestru se pěkně rozmluvil a získal sebevědomí při jednání s klienty jak osobně tak po telefonu. Zároveň si však začal uvědomovat, že by potřeboval zapracovat i na znalosti gramatiky a psaného projevu, protože začal často připravovat nabídky v angličtině.

Od září 2012 se tedy přihlásil do obecného kurzu angličtiny pro veřejnost, který se zaměřuje na celkový rozvoj jazyka. Jeho prodejní výsledky se neustále zlepšovaly a jeho zaměstnavatel se rozhodl pověřit p. Hrubiše vedením týmu obchodníků zaměřených na zahraniční klientelu. P. Hrubiš je s kurzem tak spokojený, že se rozhodl ve studiu pokračovat i v následujícím školním roce.

Aktuální nabídka kurzů