Kariéra/Career

Chcete s námi spolupracovat při výuce jazyků?

Hledáme lektory, kteří mají svoji práci rádi, své nadšení dokážou přenést na studenty a motivovat je k pokroku ve výuce.

Oceníme Vaši práci a nabídneme Vám výborné zázemí v centru Prahy, možnost dalšího systematického vzdělávání a řadu dalších výhod.

Očekáváme:

Výbornou znalost jazyka, pedagogické schopnosti
Spolehlivost, zodpovědnost a loajalitu
Komunikativnost, aktivní a tvůrčí přístup
VŠ nebo SŠ vzdělání s praxí ve výuce
Živnostenský list výhodou

Nabízíme:

Zajímavé finanční ohodnocení s možností dalšího růstu
Příjemné pracovní prostředí v centru Prahy s přátelskou atmosférou
Kvalitní zázemí - k dispozici je místnost pro učitele s knihovnou, počítači, kopírkou a  Wi-Fi připojením
Metodickou podporu - možnost konzultací s metodikem a účast na školeních a seminářích

Podmínkou spolupráce je složení zkušebního testu a úspěšné absolvování přijímacího pohovoru.

V případě Vašeho zájmu o spolupráci s naší jazykovou školou pošlete životopis na email:

Bližší informace můžete získat na telefonním čísle +420 225 000 674.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Would you like to co-operate with us in the teaching of languages?

We are looking for teachers who love their work and are able to pass their enthusiasm on to their students, motivating them to make strides in their learning.

We offer competitive remuneration and provide you with excellent facilities in the centre of Prague, the possibility of further systematic education, and many other benefits.

What we expect:

Excellent language skills, teaching abilities
Reliability, responsibility, and loyalty
Communication skills and an active and creative approach
Tertiary or secondary education with teaching experience
Trade licence certificate is an advantage list

What we offer:

Interesting remuneration with potential for further growth
Pleasant and friendly working environment in the centre of Prague
Good quality facilities - including a teachers’ room with a library, a computer, copier and Wi-Fi
Methodological support - possibility of consulting with a methodologist and participating in training sessions and seminars

Co-operation is conditional on the passing of an examination and a successful entrance interview.

If you are interested in co-operating with our language school, please send your CV to:

Should you require further information, please call +420 225 000 674.