Připravili jsme ukrajinska vlajka vektor – česká vlajka vektor slovníček pro běžné životní situace. Najdete ho tady. // Ми підготували для вас ukrajinska vlajka vektor – česká vlajka vektor словник слів і фраз найтиповіших життєвих ситуацій.

Připravili jsme ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor slovníček pro běžné životní situace. Najdete ho tady. // Ми підготували для вас ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor словник слів і фраз найтиповіших життєвих ситуацій.

Připravili jsme ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor slovníček pro běžné životní situace. Najdete ho tady. // Ми підготували для вас ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor словник слів і фраз найтиповіших життєвих ситуацій.

Jak se naučit anglicky snadno a rychle

Presto akademie

Chcete vědět, jak se rychle naučit anglicky? Tak právě pro vás je tento článek. Shrnuli jsme v něm všechny podstatné informace, které se vám při studiu angličtiny budou hodit.  

Co všechno v článku najdete?  

  • Přehled možností, jak se dá anglicky naučit 
  • Tipy pro efektivní studium jazyků 
  • Nejlepší online zdroje (webové stránky i aplikace) k procvičování angličtiny  

Jak se rychle naučit anglicky?  

Existuje několik možností… Více o jejich výhodách a nevýhodách se dozvíte v následující části článku. 

Jazyková škola 

Nejsnadnější cestou je zapsat se do kurzu angličtiny v jazykové škole. Docházení na lekce vám dá motivaci se pravidelně učit. Kromě toho vždy dostanete zpětnou vazbu od zkušeného pedagoga. Existují různé druhy kurzů, každému může vyhovovat jiný druh kurzu.  

Při vzdělávání dospělých jsou nejrozšířenější skupinové kurzy. Možná je to proto, že jsou cenově přijatelnější než kurzy individuální. Někomu prostě může být příjemnější učit se ve skupině. 

Další možností jsou již zmíněné individuální kurzy angličtiny. Pokud chcete postupovat podle individuálního studijního plánu ušitého vám na míru, jsou pro vás to pravé.  

V dnešní hektické době je stále populárnější online výuka angličtiny. Funguje stejně jako ta klasická, pouze s tím rozdílem, že se můžete učit z pohodlí domova. Vyučování probíhá přes Skype, takže můžete studovat kdekoli a kdykoli.  

V současné době je populární poskytovat svým zaměstnancům nejrůznější benefity. Patří k nim také například firemní jazykové kurzy. Jsou tedy další příležitostí, jak se zlepšit v  angličtině.  

Samostudium 

Anglicky se samozřejmě můžete učit i sami doma. Výhodou je, že se můžete učit svým tempem a zaměříte se jen na to, co vás zajímá. Většina lidí při samostudiu trpí prokrastinací.  Dalším úskalím může být to, že nemáte od nikoho zpětnou vazbu – nikdo neopraví vaše chyby a vy je pak opakujete stále dokola.   

Zajímá vás, jak se naučit anglicky? Tak pokračujte ve čtení. Za chvíli se totiž dozvíte tipy pro efektivní učení, které se vám při studiu určitě budou hodit.  

4 praktické tipy, jak se efektivně učit 

  • Přístup je půlka úspěch

Pokud máte k učení odpor, vše vám bude trvat déle. Snažte se proto vždy najít něco, co vás na učení bude bavit. Nemusíte se učit jen z učebnice – dnes existuje spousta dalších možností. Můžete se učit díky filmům nebo třeba počítačovým hrám. 

  • Věnujte se všem oblastem jazyka 

Velice důležité je také procvičovat mluvení, psaní, čtení i poslech. Většina lidí se soustředí pouze na určité části a pak jim dělá velký problém mluvení. Nepodceňujte tedy jednotlivé aspekty výuky.  

  • Kombinujte různé formy učení  

Je fajn studovat podle učebnice, ale vyplatí se zapojit i další formy učení. Pokud spoléháte pouze na učebnici, bude vám pravděpodobně dělat problém porozumět slangu. Zkuste se tedy vzdělávat i z jiných zdrojů – například ze seriálů či komiksů.  

  • Obklopte se angličtinou  

Pokud to s angličtinou myslíte opravdu vážně, obklopte se jí. Nemusíte se ale hned stěhovat do Ameriky. Stačí podniknout drobné kroky: setkávejte se s cizinci, přepněte si telefon do angličtiny, čtěte zahraniční noviny. Všechny tyto malé změny budou mít velký vliv na vaši angličtinu.

jak se naučit anglicky

Kde všude se můžete učit angličtinu online? 

V dnešní době máte možnost se učit anglicky téměř kdykoliv a kdekoliv – už se tedy nemůžete na nic vymlouvat. 

Přinášíme vám seznam nejlepších online zdrojů k výuce angličtiny. Můžete je využít jako základ, nebo pouze jako doplněk klasického učení. 

Nejzajímavější weby plné informací zdarma  

Na internetu je velké množství online slovníků, kvalita většiny z nich však není příliš dobrá. To však neplatí pro Bab.la. Kromě klasického slovníku tam navíc najdete i další aktivity – můžete si zahrát šibenici se slovíčky, nebo procvičovat nepravidelná slovesa. 

Rádi trávíte čas na Youtube a baví vás koukat na videa? Tak začněte sledovat tento kanál. Zábavnou formou se dozvíte něco navíc o angličtině.  

Již jsme zmínili, že je důležité se učit skrz to, co vás baví. Pokud rádi posloucháte písničky, koukněte na tuto stránku. Díky poslechu oblíbených písní si zlepšíte poslech i slovní zásobu. 

Chcete si rozšířit všeobecný rozhled a zároveň se zlepšovat v angličtině? Navštivte výše uvedenou stránku. Můžete tam číst nebo poslouchat zajímavé zprávy.  

Pokud máte vyšší úroveň angličtiny, jistě hledáte pokročilejší čtení. To najdete například na stránkách Digital book. Můžete si tam legálně a zdarma stáhnout ebooky i audio knihy. 

Přijde vám, že ztrácíte zbytečně moc času na sociálních sítích? Zkuste toho využít při učení angličtiny. Začněte sledovat stránky, které poskytují kvalitní obsah ke studiu jazyků. Kupříkladu na Learn English každý den dostanete příval nových slov.  

Aplikace, se kterými se můžete učit kdykoliv a kdekoliv  

Asi nejznámější aplikací pro výuku angličtiny je Duolingo. Aplikace funguje na způsob mobilních her. Když absolvujete lekci, odemknou se různé herní odměny.  To vede k pravidelnému učení a neustálému progresu. 

Memrise je další oblíbená aplikace pro studium jazyků. Soustředí se především na výuku slovíček – k jejich lepšímu zapamatování slouží například definice, nebo obrázky. Můžete využívat předpřipravené seznamy slovíček, nebo si vytvářet seznamy vlastní.     

Grammarly je velice šikovná appka, která hlídá váš anglický pravopis – upozorní vás na překlepy i vynechané čárky. Vhodná je především tehdy, pokud často píšete maily a eseje v angličtině. 

Tato aplikace funguje na principu kartiček. Můžete se učit z předpřipravených seznamů, nebo si můžete vytvořit seznamy vlastní, což se hodí při učení se na testy.  

Na cestách se hodí mít stažený nějaký offline slovník. Pro jeho používání nepotřebujete internet, zároveň ale obsahuje velké množství užitečných slovíček a frází.  

Filmovým nadšencům se zajisté bude líbit tato aplikace od českých tvůrců. V Mooveeez se totiž učíte tím, že se díváte na oblíbené filmy v angličtině s titulky. Aplikace nabízí různé možnosti, jak se učit slovíčka a fráze z kontextu.

Pokud si stále ještě nejste jisti, co si vybrat, prozkoumejte ještě například srovnání od Testado, kde hodnotí nejlepší kurzy angličtiny.

Doufáme, že některé z tipů využijete při učení. Nezapomínejte však na to, že při studiu je vždy nejdůležitější procvičování a vytrvalost

Hodně štěstí! 

Kam dál?

Další příspěvky s podobnou tematikou najdete v článku s názvem „Anglická gramatika“.

Autor článku:

<h3>Anna Landsmannova</h3>

Anna Landsmannova

Anna Landsmannová vystudovala filologii na FF UK. Celkem ovládá 4 jazyky - češtinu, angličtinu, španělštinu a korejštinu. Své teoretické i praktické znalosti cizích jazyků využívá při psaní edukativních článků.

Pin It on Pinterest

Share This