Připravili jsme ukrajinska vlajka vektor – česká vlajka vektor slovníček pro běžné životní situace. Najdete ho tady. // Ми підготували для вас ukrajinska vlajka vektor – česká vlajka vektor словник слів і фраз найтиповіших життєвих ситуацій.

Připravili jsme ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor slovníček pro běžné životní situace. Najdete ho tady. // Ми підготували для вас ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor словник слів і фраз найтиповіших життєвих ситуацій.

Připravili jsme ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor slovníček pro běžné životní situace. Najdete ho tady. // Ми підготували для вас ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor словник слів і фраз найтиповіших життєвих ситуацій.

Základy angličtiny: Užitečné rady pro začátečníky

Presto akademie

Chcete se naučit anglicky, ale nevíte, kde začít? Pak se vám jistě budou hodit nějaké rady do začátku. My jich pro vás máme hned několik – s nimi si základy angličtiny rychle osvojíte. Připravili jsme pro vás například tipy na četbu, nebo také zajímavá online cvičení.

V článku najdete tipy ohledně: 

  • slovní zásoby, 
  • gramatiky,
  • čtení,  
  • online cvičení.  
základy angličtiny

Základní slovní zásoba v angličtině  

Při výuce nového jazyka se vždy začíná se základní slovní zásobou. Do té patří slova jako čísla, barvy, zvířata a podobně. Při studiu slovní zásoby doporučujeme používat vizuální pomůcky – nejrůznější obrázky a přehledné tabulky.  

Anglická čísla se někomu těžko zapamatovávají… Pokud je to i váš případ, můžete si podobnou tabulku pověsit třeba nad váš pracovní stůl. Při každé příležitosti si čísla můžete zopakovat.  

základy angličtiny: čísla

                             Zdroj: http://www.vocabularypage.com/2017/09/cardinal-numbers-in-english.html

Stále se vám pletou anglické barvy? Možná vám pomůže tento jednoduchý přehled.

základy angličtiny: barvy

Zdroj: http://www.vocabularypage.com/2017/01/colours-in-english.html

Základní anglická gramatika 

Někteří začátečníci se ze začátku zaměřují pouze na učení slovíček. To je ale chyba. I když chcete umět pouze základy angličtiny, je nezbytné znát alespoň elementární gramatiku.  

Většině českých studentů připadá systém časů v angličtině matoucí. Zatímco v češtině máme pouze časy tři, v angličtině je tento systém daleko složitější.  

Například když chcete vyjádřit minulý čas v angličtině, musíte vybrat jeden ze 4 minulých časů. Jak se od sebe liší a který kdy použít najdete například tady.  

Podobně komplikované je to v angličtině i s budoucím časem. Více o tom, jak vyjádřit budoucí čas v angličtině, se dozvíte na této stránce.  

V tomto videu se dozvíte veškeré potřebné základy angličtiny:

Anglické knihy pro začátečníky 

Chcete procvičovat slovíčka i gramatiku zároveň? Nejlepším způsobem je čtení.  

Pokud hledáte anglické knihy pro začátečníky, sáhněte po výtiscích s označením „zjednodušená četba“. Co to vůbec je? Můžeme říct, že jsou to knihy psané tak, aby jim studenti rozuměli. V angličtině se zjednodušeným knížkám říká „graded readers“. 

Použití slovíčka graded znamená, že jednotlivé knihy jsou zařazeny do různých úrovní pokročilosti v angličtině. Existuje celá škála úrovní, takže si vybere opravdu každý. Jednotlivé stupně mají danou slovní zásobu, která jsou v knize použita. Kromě slov je úrovni přizpůsobena i gramatika.  

Nejčastěji bývají zjednodušovány světové klasiky (např. Velký Gatsby či Pýcha a předsudek). Kromě nich můžete v knihkupectvích narazit i na zjednodušenou současnou literaturu (např. různé detektivky, či sci-fi romány).  

Pokud nechcete číst zjednodušenou literaturu, můžete sáhnout po pohádkách. Ty mívají jednoduchou slovní zásobu i gramatiku. 

Jakmile budete cítit, že je čas posunout se dál ve vašem studiu angličtiny, nezapomeňte se podívat na náš článek s tipy na anglické knihy pro pokročilejší čtenáře. Zde naleznete široký výběr knih v původním jazyce, které vám pomohou rozšířit vaši slovní zásobu a porozumění anglickému jazyku.

Kde hledat online cvičení pro začátečníky?  

V dnešní době se nemusíte spoléhat pouze na učebnice. Na internetu najdete spousta zajímavých stránek a do mobilu si můžete stáhnout zábavné aplikace. Přehled těch nejlepších online zdrojů jsme zveřejnili v článku Jak se naučit anglicky snadno a rychle. Vyzkoušejte je a uvidíte. 

Přestože začátky nejsou vždy nejlehčí, nevzdávejte to. Studium jazyků vyžaduje praxi a procvičování. Vaše tvrdá práce se vám určitě brzy vyplatí. Pokud na studium nechcete být sami, můžete se zapsat k nám na individuální případně online výuku angličtiny. Naši lektoři vám rádi pomohou na cestě za perfektními jazykovými znalostmi.  

Základy angličtiny jsou klíčem k úspěšnému zvládnutí vyšších úrovní – nenechte si tedy ujet vlak hned na začátku. Pokud chcete přesně zjistit, jakou máte úroveň angličtiny, vyzkoušejte si náš online test zdarma.

Znáte někoho, kdo začíná s angličtinou? Pomozte mu a pošlete mu tento článek. Jistě to ocení. 😊 

Kam dál?

Další příspěvky s podobnou tematikou najdete v článku s názvem „Anglická gramatika“.

Autor článku:

<h3>Anna Landsmannova</h3>

Anna Landsmannova

Anna Landsmannová vystudovala filologii na FF UK. Celkem ovládá 4 jazyky - češtinu, angličtinu, španělštinu a korejštinu. Své teoretické i praktické znalosti cizích jazyků využívá při psaní edukativních článků.

Pin It on Pinterest

Share This