Připravili jsme ukrajinska vlajka vektor – česká vlajka vektor slovníček pro běžné životní situace. Najdete ho tady. // Ми підготували для вас ukrajinska vlajka vektor – česká vlajka vektor словник слів і фраз найтиповіших життєвих ситуацій.

Připravili jsme ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor slovníček pro běžné životní situace. Najdete ho tady. // Ми підготували для вас ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor словник слів і фраз найтиповіших життєвих ситуацій.

Připravili jsme ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor slovníček pro běžné životní situace. Najdete ho tady. // Ми підготували для вас ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor словник слів і фраз найтиповіших життєвих ситуацій.

Co s volným časem? Učte se jazyky (online) – TOP materiály pro rok 2021

Presto akademie

Delší pobyt doma může být pro někoho psychicky náročný, především v tak napjaté situaci jako je tato. V podobných chvílích je nejlepší se nějak zaměstnat či zabavit. Co se takhle zaměřit na zlepšování jazykových znalostí? Připravili jsme si pro vás několik tipů, kde studovat jazyky online.

Každá situace se dá využít pozitivním způsobem – dokonce i karanténa. Internet už je plný obecných tipů, jak se doma zabavit… V tomto článku se ale zaměříme na studium jazyků – konkrétně na zdroje, díky kterým budete moct studovat jazyky z pohodlí domova.

Podívejte se na jednotlivé tipy, jak se zlepšit v jazycích:

  • Sázka na jistotu: online výuka s lektorem
  • Jazykové weby plné materiálů zdarma
  • YouTube – studium jazyků zábavnou formou
  • Mobilní aplikace – učte se hrou
  • Kde najít ebooky zdarma
jazyky online

1) Sázka na jistotu: online výuka s lektorem

Pokud jste zastánci klasické výuky s lektorem, nemusíte zoufat. Díky moderním technologiím můžete studovat online – vyučování probíhá tak, jak jste zvyklí, pouze s tím rozdílem, že se s lektorem nesetkáte osobně, ale pomocí Skypu. Přečtěte si podrobné informace o tom, jak u nás online výuka s lektorem funguje.

2) Jazykové weby plné materiálů zdarma

Existuje poměrně velké množství webů se zaměřením na studium jazyků. Mezi nejznámější patří pravděpodobně Duolingo a Memrise.

Zajímavým zdrojem informací jsou také webové stránky Open Culture, kde najdete materiály pro studium 48 jazyků. Tyto stránky obsahují audioknihy, online kurzy, ebooky i učebnice – a to vše je dostupné zdarma.

Další stránka, která nabízí výukové materiály pro velké množství jazyků, se jmenuje Internet Polyglot. Vybraný jazyk můžete procvičovat díky různým hrám jako jsou tipovačka, spojovačka atd.

Vyplatí se také sledovat stránky jazykových škol – většina z nich obsahuje blog. Nahlédněte například do Presto akademie nebo na náš blog – pravidelně tam přidáváme články o angličtině a jazycích obecně.  

Kromě webových stránek existují i šikovná rozšíření do Google Chrome, která si můžete jednoduše stáhnout a používat.

Jedná se například o rozšíření Language Learning with Netflix. Jak je již z názvu patrné, tato vychytávka vám pomůže zlepšovat jazykové znalosti koukáním na Netflix. Kouzlo spočívá v tom, že si můžete různě pohrávat s nastavením titulků (je možné zapnout titulky ve dvou jazycích naráz), dále také toto rozšíření nabízí pop-up slovníček a další užitečné nástroje. 

3) YouTube – studium jazyků zábavnou formou

Videa jsou skvělým způsobem, jak se dozvědět něco nového. Existují dokonce YouTube kanály, které se zaměřují přímo na studium jazyků. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

Prvním z nich je kanál Easy Languages – jedná se o projekt, který učí jazyky díky autentickým rozhovorům na ulici. Ve videích se tedy můžete přiučit něco o místních jazycích i kultuře. Výhodou je, že se naučíte jazyk tak, jak ho rodilí mluvčí opravdu používají. Můžete se těšit na videa z celého světa.  

Dalším zajímavým kanálem je například Sleep Learning. Jak už název napovídá, videa fungují na principu poslechu během spánku. Funguje to? Vyzkoušejte sami.

Na YouTube je také mnoho polyglotů, kteří sdílí tipy, jak se jazyky efektivně učit. Mezi ně patří i Steve Kaufmann z kanálu Lingosteve. Ovládá víc než 15 jazyků a pravidelně sdílí rady, zdroje a techniky ke studiu jazyků.

Poučná jsou i videa od Learn English with EnglishClass101. Pokud už anglicky umíte a zajímají vás spíše další jazyky, v sekci „FEATURED CHANNELS“ najdete odkaz na kanály, které se věnují dalším jazykům – můžete tam najít například němčinu, španělštinu a korejštinu.

4) Mobilní aplikace – učte se hrou

Duolingo je asi nejznámější aplikace ke studiu jazyků. Její princip je jednoduchý – funguje na způsob mobilních her. Tím, že absolvujete lekci, odemknete odměny – princip je dost jednoduchý.

Další oblíbenou aplikací ke studiu jazyků je Memrise. Soustředí se především na výuku slovíček – k jejich lepšímu zapamatování slouží například definice, nebo obrázky. Můžete využívat předpřipravené seznamy slovíček, nebo si vytvářet seznamy vlastní. Na podobném systému fungují i aplikace Anki a Quizlet.

Busuu je aplikace určená spíše pro pokročilejší studenty. Většinou máte v každé lekci na výběr ze tří cvičení, přičemž jedno cvičení zabere pár minut. Znalosti si upevňujete různými způsoby – vkládání slov do vět, příklady použití frází v různých kontextech atd. Základní verze je zdarma.

Pokud chcete procvičovat jazyky s rodilými mluvčími, pomůže vám k tomu Hello Talk. Tato appka pomáhá zprostředkovat jazykovou výměnu. Pomocí chatu a hlasových zpráv se navzájem učíte s vaším partnerem.

jazyky online
HelloTalk – ukázka
Zdroj: http://kissmykimchi.com/2015/06/kmk-hello-talk.html/

5) Kde hledat ebooky zdarma

Čtení je skvělý způsob, jak procvičit cizí jazyk. Jako poslední vám tedy představíme zdroje, kde můžete legálně stahovat ebooky zdarma – týká se to především děl v angličtině, ale možná se vám podaří najít i knihy v jiných jazycích…

Delší seznam zdrojů, kde lze najít ebooky zdarma, pak najdete tady

Podívejte se také na 7 tipů, jak zvládnout karanténu.

Autor článku:

<h3>Anna Landsmannova</h3>

Anna Landsmannova

Anna Landsmannová vystudovala filologii na FF UK. Celkem ovládá 4 jazyky - češtinu, angličtinu, španělštinu a korejštinu. Své teoretické i praktické znalosti cizích jazyků využívá při psaní edukativních článků.

Pin It on Pinterest

Share This