Připravili jsme ukrajinska vlajka vektor – česká vlajka vektor slovníček pro běžné životní situace. Najdete ho tady. // Ми підготували для вас ukrajinska vlajka vektor – česká vlajka vektor словник слів і фраз найтиповіших життєвих ситуацій.

Připravili jsme ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor slovníček pro běžné životní situace. Najdete ho tady. // Ми підготували для вас ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor словник слів і фраз найтиповіших життєвих ситуацій.

Připravili jsme ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor slovníček pro běžné životní situace. Najdete ho tady. // Ми підготували для вас ukrajinska vlajka vektor - česká vlajka vektor словник слів і фраз найтиповіших життєвих ситуацій.

Jak se naučit… (cizí jazyk)

Presto akademie

Připravili jsme si pro vás seriál, ve kterém se zaměříme na to, jak se naučit jednotlivé cizí jazyky. Víme totiž, že začátky jsou vždy nejtěžší. Sepsali jsme proto tipy, které v nejistých počátcích jistě oceníte.

Tento článek slouží především jako rozcestník k jednotlivým článkům o tom, jak se naučit jednotlivé jazyky. Konkrétně tu najdete tipy ke studiu:

  • angličtiny,
  • němčiny,
  • španělštiny,
  • italštiny,
  • ruštiny.
Jak se naučit cizí jazyk

Jak se naučit anglicky

Angličtina je v dnešním světě nutností. Tento jazyk využijete při cestování, ve škole, v práci i při sledování filmů. Naštěstí tento jazyk není pro české mluvčí příliš náročný z hlediska gramatiky. Naopak výslovnost může někdy dělat problémy.

Veškeré rady ohledně začátků jsme sepsali v článku „Jak se naučit anglicky“. Najdete tam seznam užitečný webových stránek i aplikací. Pokud potřebujete seznam základních anglických frází, koukněte sem. Součástí článku je i tabulka, kterou si můžete vytisknout a vzít si ji s sebou například na cesty.

Pokud se chcete učit anglicky především kvůli práci, mohla by vás zajímat firemní výuka angličtiny.

… německy

Znalost němčiny se dnes hodí nejen v obchodní sféře. Pokud se tento jazyk chcete naučit, přečtěte si příspěvek „Jak se naučit německy“. Kromě praktických rad ke studiu němčiny se dozvíte důvody, proč tímto jazykem neopovrhovat.

Německý jazyk se můžete učit sami, nebo na kurzech. Kompromisem je pak online výuka s lektorem.

… španělsky

Také o španělštině jsme napsali samostatný příspěvek. Dozvíte se v něm, proč se španělský jazyk učit, jaká jsou jeho specifika a další zajímavosti. Nechybí ani základní fráze a rady, jak se tento románský jazyk naučit. Celý článek si můžete prostudovat zde.

… italsky

Jak proniknout do tajů italštiny? To se dozvíte v článku s názvem „Jak se naučit italsky“.

V tomto případě vám jistě pomůže, když budete znát jiný románský jazyk – například francouzštinu, nebo již zmíněnou španělštinu. Italsky se samozřejmě můžete naučit i bez toho.

…rusky

Ruština se v našich končinách netěší příliš velké oblibě z různých důvodů. Faktem ale je, že znalost ruského jazyka se vyplatí. O tom vás jistě přesvědčí článek „Jak se naučit rusky“. Kromě toho tam najdete také informace o azbuce a přehled užitečných zdrojů, ze kterých se naučíte rusky zábavnou formou.

Ať už se tedy rozhodnete studovat jakýkoliv jazyk, nezapomínejte na to, že základy jsou to nejdůležitější. Bez nich se nedá stavět dál. Vyplatí se proto strávit studiem základů dost času. Zároveň je ale třeba, aby vás studium bavilo. Zkuste proto zapojit různé druhy vzdělávání a učit se i netradiční formou (sledováním videí a seriálů apod.).

Kam dál?

Až budete mít nastudované základy, můžete si přečíst i naše další články. Najdete je v rubrikách blog a Akademie.

Autor článku:

<h3>Anna Landsmannova</h3>

Anna Landsmannova

Anna Landsmannová vystudovala filologii na FF UK. Celkem ovládá 4 jazyky - češtinu, angličtinu, španělštinu a korejštinu. Své teoretické i praktické znalosti cizích jazyků využívá při psaní edukativních článků.

Pin It on Pinterest

Share This