Business English – všechny články na jednom místě

Presto akademie

Na téma Business English jsme napsali už nespočet článků. Pro větší přehlednost jsme je chtěli dát na jedno místo, a tak vznikl tento obsáhlý příspěvek.

Pokud si budete chtít přečíst konkrétní článek, stačí kliknout na link v nadpisu.

V této sekci najdete tipy na:

• psaní životopisu a motivačního dopisu,
  • pohovor v angličtině,
  • prezentování v anglickém jazyce.

Jak zvládnout představení v angličtině?

Představení se patří mezi těch několik základních dovedností, které se v každém cizím jazyce učí úplně nejdříve. Naučí vás pozdravit, představit se, podat základní informace o tom, kdo jste a odkud jste, přičemž zpravidla se to zvládne klidně v rámci jedné první hodiny.

Stačí to ale? My si myslíme, že představení představení v angličtině banalita rozhodně není, proto se v tomto článku budeme věnovat představení se v angličtině a zařadili jsme ho do sekce Business English. Podíváme se tedy na to:

• proč je důležité umět se představit,
  • jak se adekvátně představit,
  • na co si dát pozor.

Prezentace v angličtině krok za krokem

Prezentace představují pro spoustu jedinců často až traumatické okamžiky. A co teprve prezentace v angličtině! Patříte-li mezi jedince v této oblasti tápající, tento článek je pro vás jako stvořený.

V článku zjistíte:

• jak se připravit,
  • na co si dát pozor,
  • jakou slovní zásobu je dobré znát (ke stažení ve formátu PDF).

Jak napsat životopis v angličtině – tipy a triky

Hledáte nové zaměstnání a potřebujete proto sepsat životopis v angličtině? Připravili jsme si pro vás tipy, jak by měl správný životopis vypadat. Vyšperkujte své CV tak, aby zaujalo personalisty natolik, aby vás pozvali k pohovoru. V článku najdete také vzor životopisu v angličtině, takže vás už nic nepřekvapí.

Pracovní pohovor v angličtině

Vede vaše cesta k vysněné práci přes pohovor v angličtině? V tom případě jistě sháníte potřebné informace, které vám pomohou toto zaměstnání získat. V následujícím článku jsme pro vás připravili několik rad, jak vyzrát na celý pohovor. Samozřejmě tu najdete také užitečné anglické fráze a další vychytávky.

Jak napsat motivační dopis v angličtině + vzor

Nevíte si rady s tím, jak napsat motivační dopis v angličtině do školy nebo při hledání zaměstnání? Přestože možná anglický jazyk ovládáte na dobré úrovni, je k tomu třeba znát zásady motivačního dopisu a fráze, které je vhodné v dopise použít.

Co se v článku dozvíte?

• jak napsat motivační dopis v angličtině,
  • jaké náležitosti mají mít jednotlivé části (oslovení, tělo, závěr),
  • jaké fráze použít a čemu se vyvarovat,
  • ukážeme vám také vzor motivačního dopisu.

Formální a neformální dopis v angličtině

Ať už se chystáte psát dopis v angličtině do školy, zaměstnání či kamkoli jinam (z osobních či pracovních důvodů), tento článek Vám pomůže objasnit, jak na to. Najdete tu vzory dopisů a fráze, které můžete hned využít. Představíme vám specifika psaní formálního i neformálního dopisu.

V tomto článku se dozvíte:

• jak napsat formální i neformální dopis v angličtině,
  • jak napsat oslovení,
  • jaké anglické fráze používat v hlavní části dopisu,
  • co dát na závěr dopisu,
  • jak se rozloučit a podepsat v anglickém dopise.

Formální a neformální email v angličtině

Potřebujete napsat formální email anglicky, ale nevíte si rady? Nebo máte za úkol napsat email v angličtině jako sloh do školy? V tomto podrobném návodu naleznete tu všechny potřebné informace – vzory emailů, užitečné fráze i slovíčka.

Najdete tu:

• náležitosti formálního i neformálního dopisu,
  • užitečné fráze a obraty,
  • vzorové emaily (formální i neformální),
  • souhrn důležitých slovíček pro emailovou komunikaci.